KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 13878578
nr 1387 8578
Göran Brunius
(1911-2005), Sverige
Kvinna. Monogramsignerad. Akvarell, motivet: 60x44cm, yttermått inklusive ram: 72x57cm
Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.
Utrop:
800 kr
måndag 29 mars 2021
kl 20:15:43
Göran Brunius
Läs mer om Göran Brunius